15 dakikalık dolu yağışı Özvatan'ı felç etti

https://youtu

15 dakikalık dolu yağışı Özvatan'ı felç etti
16 Haziran 2019 - 20:12
https://youtu.be/DLswR6V2TAE

Özvatan İlçesinde günlerdir etkili olan sağanak yerini dolu yağışına bıraktı. Akşam saatlerinde başlayan ve yaklaşık 15 dakika süren şiddetli dolu yağışı, ilçe merkezi ile Küpeli Mahallesinde etkili oldu.

Aniden bastıran ceviz büyüklüğündeki dolu yağışının ardından her taraf beyaza büründü. İlçe sakinleri büyük korku yaşadı. Ekili alanlar, sebze bahçeleri, meyve ağaçları, bağlarda zarar gördü.

https://youtu.be/Z7KLWfTdHhs

Şiddetli Dolunun yerini sağanak yağışa bırakması nedeniyle bazı bölgelerde de sel olayları yaşandı. İlçe merkezinden geçen dere yatakları sel sularıyla adeta dolup taştı.

İlçede çiftçilik yapan vatandaşlar, yaşanan felaket sonrası yaptıkları açıklamada, “Uzun yıllardır böylesine bir doğa olayı ile karşılaşmamıştık. 3 gündür sağanak yağış etkili oldu. Bu kez de dolu felaketiyle karşılaştık. Ağaçların üzerindeki bütün meyveler dolu nedeniyle döküldü. Sebze yetiştirmek için ektiğimiz bahçelerdeki bütün ürünlerde zarar gördü. ” diye konuştular.

İlçede meydana gelen sağanak ve dolu yağışı nedeniyle can kaybı ve yaralının olmadığını ifade eden Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir, ekili alanların doludan ciddi oranda zarar gördüğünü belirterek, hasar tespiti için çalışmalara başladıklarını bildirdi.