ÇOLAKBAYRAKDAR'IN RAKİBİ ÖZVARİNLİ OLDU

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde Millet İttifakı’nın Kocasinan İlçesi’nde Belediye Başkan Adayı Hasan Sami Özvarinli oldu

ÇOLAKBAYRAKDAR'IN RAKİBİ ÖZVARİNLİ OLDU
26 Ocak 2019 - 22:01

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde Millet İttifakı’nın Kocasinan İlçesi’nde Belediye Başkan Adayı Hasan Sami Özvarinli oldu.

Millet İttifakı Kayseri’de hangi ilçelerde aday göstereceği dün belirlenmişti. Buna göre Büyükşehir ile birlikte 8 ilçede İyi Parti belediye başkan adayı çıkaracak ve CHP, İYİ Parti’nin adayını destekleyecek. 6 ilçede ise CHP’nin belirleyeceği başkan adaylarını İYİ Parti destekleyecek.

CHP İyi Parti ittifakında Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Develi, Felahiye, İncesu, Kocasinan, Özvatan, Talas, Yahyalı ve Yeşilhisar’da İYİ parti belediye başkan adayı gösterecek ve CHP bu ilçelerde İYİ Parti adayını destekleyecek.

Akkışla, Bünyan, Hacılar, Melikgazi, Sarıoğlan ve Tomarza’da CHP belediye başkan adayı gösterecek ve İyi Parti bu 6 ilçede CHP adayını destekleyecek.

Pınarbaşı ve Sarız’da ise her iki parti ayrı ayrı belediye başkan adayı açıklayarak, kendi partilerini seçimde destekleyecek.

 İŞTE MİLLET İTTİFAKI

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı: Dursun Ataş

Kocasinan: Hasan Sami Özvarinli

Develi: Ali Ağca

Felahiye: Zayit Acı

İncesu: Mustafa İlmek