DEPLASMANDA MAĞLUP

İnsanoğlu bir kere yanılmaya görsün hatalar silsilesi hep birbirini takip eder

DEPLASMANDA MAĞLUP
17 Şubat 2020 - 21:15

İnsanoğlu bir kere yanılmaya görsün hatalar silsilesi hep birbirini takip eder. Kendinizi haklı gördüğünüz her sebep hataları, hatalarda sonuçları doğurur. Hatalardan ne kadar ders çıkarıyoruz. Her yanılgıda kötülüğe bir adım daha mı yaklaşırız? Şu yeryüzünde benim hiç hatam olmadı diyebilen var mı?

Sebepli ya da sebepsiz bir şekilde o hatayla bütünleştiğimizde devamı illa ki gelir. O an her şey tozpembe olurken arkası tam bir enkaz oluverir.

Şimdi sevgili okurlarım hatalardan kaçınmanın 5 yolunu sizlerle paylaşacağım;


  • Bir kereden bir şey olmaz demeyin. Aklınızda yanlış olduğuna inandığınız ne varsa ve bununla ilgili soru işaretleri de mevcutsa o durumun oluşmasına mahal vermeyin.  • “Bana bir şey olmaz.” mottosu en büyük yanılgıdır. Her an, herkese her şey olabilir. Her dakika temkinli olun. Bir adım atacaksanız en az 5 kez düşünün.  • Birde her hata yalan sever. Hatta ona âşıktır. Deyim yerindeyse yalana tapar. Kendi yaradılış gayenize karşı dürüst olun.  • Yapılan her hata efsunludur. Büyüsüne kaptırır. İlk başlarda baldan bile tatlı gelen bu silsile vicdanınıza yenik düşmenizi sağlayacak. Bir müddet sonra o muhakemeden sağ çıkamayacaksınız.  • Daha da önemli olan hatadan ders çıkarmak değil, bir daha iradeli bir şekilde o hataya karşı tekrara düşmemektir.


Başlıktan da anlaşıldığı gibi vicdanımız bize deplasman, ona yenik düştüğümüz her an ise gol yediğimiz andır. Ve kimse deplasmanda gol yemek istemez.

SAĞLICAKLA KALIN…