HALİT DEMİR : ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE DE ÇOK ŞEY YAPACAĞIM

Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri sonrası tekrar seçildiği takdirde İlçesini daha da ileri götürmek için çok şey yapacağını söyledi

HALİT DEMİR : ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE DE ÇOK ŞEY YAPACAĞIM
28 Kasım 2018 - 14:29
Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri sonrası tekrar seçildiği takdirde İlçesini daha da ileri götürmek için çok şey yapacağını söyledi. Özvatan’ın önümüzdeki seçim döneminden sonra çok farklı olacağını belirten Başkan Demir, “Özvatan’ı seviyorum. Özvatan’a yapılan işleri seviyorum. Yaptığım işten zevk alıyorum.” Dedi.Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından açıklanan 30 Belediye Başkan Adayı arasında yer alan mevcut Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir, Ak Parti ile yapılan ittifak konusu ilgili olarak, “Ankara’da gördüğüm kadarıyla zaten tabanın görüşlerini yansıtan bir konumdayız. Oldu noktasında bakılıyor gibi ama iki Genel Başkanın son görüşmeleriyle neticelenecek ve sonuçlanacak diye düşünüyorum. Ülkenin hayrına olacağı kanaatindeyim. Bu birliktelik güç verecektir. Ülkenin içinde bulunduğu sıkıntıyı göz önüne aldığımız zaman gerek dahili ve dış ilişkililerle ilgili olan  gerekli bir ittifak diye düşünüyorum. İnşallah memleketin hayrına olur. Tabanın beklentisi de o yönde. Ankara’nın da beklentisinin bu yönde olduğunu gördüm. “ ifadelerini kullandı.

Başkan Demir, 31 Mart 2019 yılında yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimleri sonrası tekrar seçildiği takdirde yapacağı projelerle alakalı şu bilgileri verdi.

“Bu konularla ilgili önem verdiğim bir şey var. Birincisi bu tip ilçelerde seçim sonrası kalıcı olan gerginlikler vardı. Uzun süredir vatandaşı olumsuz etkileyen ve huzursuzlaştıran bu sıkıntıları ortadan kaldırmak en büyük hedefimdi. Şuan itibariyle geldiğimiz nokta itibariyle Özvatan’da yüzde 90’larda bir memnuniyet var. Siyasi ayrımcılık yapmaksızın yaptığımız hizmetlerden dolayı vatandaşın bu konuyla ilgili memnuniyetlerini görebiliyoruz. Dolayısıyla en büyük hedefim bu birlik ve beraberliği sağlamaktı. Bunu başardığımı sanıyorum. İnşallah bu noktada nifak tohumları ekmek isteyenler çıkmayacaktır. Çünkü devamında dileğim ve arzum mutlaka birlik ve beraberliktir.Hizmetler noktasında ise 5 yıl öncesi Güneş Enerji Santrali, 25,30 kilometrelik sıcak asfalt, Gençlik merkezi, spor ile ilgili bölgesel olarak tanıtım, Yufka Üretim Tesisinde 28 kişiye istihdamdan bahsetmemiştim. Özvatan’ı potansiyel bir konuma getirecek ve ziyaret edilebilir bir duruma getireceğimden de bahsetmemiştim.Özvatan’ın şenlikleriyle, kültürel etkinlikleriyle gündemde olacağında da bahsetmemiştim. Ama bir şey söylemiştim. Özvatan dünkü Özvatan olmayacak, farklı bir Özvatan olacak. Artık çevrede konuşulan, herşeyi ile anlatılan ve avuç açmayan bir belediye konumuna gelecek demiştim. Yollarında tozdan ve çamurdan geçilmeyen, vatandaştan para toplayarak cenazelerini ortada bırakan bir belediyecilik anlayışından uzak, belediye imkanlarını vatandaşa sunan bir belediyecilik yapmak istediğimi söyledim ve bunları hayata geçirdim.Önümüzdeki dönem mi çok şey yapacağım. Çok farklı şeyler yapacağım.

Özvatan önümüzdeki seçim döneminden sonra kesinlikle çok farklı olacak. Çünkü Özvatan’ı seviyorum. Özvatan’a yapılan işleri seviyorum. Yaptığım işten zevk alıyorum. “ diye konuştu.