KAYSERİ'DE AK PARTİ ADAYLARI KİM OLACAK ?

Yaklaşan Mahalli İdareler Seçimleri öncesi Kayseri’de en çok merak edilen Ak Parti’nin İlçe Belediye Başkan Adaylarının kim olacağında… İl Teşkilatı yaptığı çalışmalar sonrası hazırladığı listeyi Gene

KAYSERİ'DE AK PARTİ ADAYLARI KİM OLACAK ?
10 Aralık 2018 - 17:07

Yaklaşan Mahalli İdareler Seçimleri öncesi Kayseri’de en çok merak edilen Ak Parti’nin İlçe Belediye Başkan Adaylarının kim olacağında…

İl Teşkilatı yaptığı çalışmalar sonrası hazırladığı listeyi Genel Merkeze gönderdi. Gözler Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vereceği karara çevrildi. Büyük bir merakla beklenen Belediye Başkan Adaylarının bu hafta açıklanması bekleniyor. Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Memduh Büyükkılıç’ın açıklanmasının ardından büyük bir sevinç yaşanan Kayseri’de sırada 16 ilçede kimlerin aday gösterilecek sorusu büyük önem kazandı. Kamu oyunda birçok isim dilden dile dolaşırken farklı senaryolar da üretilmeye başlandı.

Ak Parti Kayseri İl Teşkilatı, Başkan Adaylarını belirlerken ince eledi, sık dokudu. Anketler yapıldı, isimler üzerinde detaylı araştırmalar yapıldı. Yoğun bir çalışma sürecinin ardından çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Ak Parti Genel Merkezi, Kayseri’nin 16 ilçesinin başkan adaylarını Genel Başkan Erdoğan’a sunduğu ifade edildi.

Kesin listenin 14 Aralıkta açıklanması bekleniyor. Kayseri’de bazı Belediye Başkanlarının yerini koruduğu ve bazı başkanların ise yerini başka adaylara bırakacağı gelen bilgiler arasında.

Kayseri’de ismi geçen Belediye Başkan Adayları arasında en çok dillendirilen isimler Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ın yeniden aday gösterileceği yönünde. Melikgazi Belediye Başkanlığı ismi geçen ise Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu…

Talas Belediye Başkanlığı için Van Belediyesi Genel Sekreterliği görevinden istifa ederek Kayseri gelen Mustafa Yalçın’ın ismi ön plana çıkıyor.

Yahyalı’da Esat Öztürk, Develi’de Mehmet Cabbar, Felahiye’de Vural Coşkun ile devam edileceği belirtilirken Bünyan, Sarıoğlan, Akkışla İlçelerinde ise Yeni Başkan Adayları ile seçime gidileceği gelen bilgiler arasında.

Hacılar İlçesinde ise Başkan Vekili Bilal Özdoğan’ın aday gösterileceği belirtiliyor.

İncesu İlçesinde 3 dönem kuralına takılan Başkan Zekeriya Karayol’un durumunun netlik kazanmadığı veto edilmesi durumunda ise Murat Kalem’in aday gösterileceği konuşuluyor.

Bir başka konuşulan konu ise İttifak’ta Kayseri’nin durumunun ne olacağı..

Büyükşehir’de MHP’nin Ak Parti Adayı Memduh Büyükkılıç’ı destekleyeceği ve aday çıkarmayacağı buna karşılık ise Ak Parti’nin de Özvatan ve Pınarbaşı İlçelerinde MHP Adayını destekleyeceği yine konuşulan konular arasında.

Kamu oyunda türlü türlü senaryolar yazılıp çizilmekte… Tabi bu konuşulanların hepsi bu hafta belirlenecek.