Kayseri'de fırtına ortalığı birbirine kattı

Kayseri’de şiddetli fırtına korku dolu anlar yaşattı

Kayseri'de fırtına ortalığı birbirine kattı
06 Şubat 2020 - 01:16
Kayseri’de şiddetli fırtına korku dolu anlar yaşattı. Çatılar uçtu, ağaçlar kökünden söküldü, elektrik direkleri ve reklam panoları devrildi.

Kayseri’de dün akşam başlayan şiddetli rüzgar ortalığı birbirine kattı. Saatteki hızı 100 kilometreyi aşan fırtına nedeniyle şehrin bir çok noktasında çatılar uçtu, işyerlerinin camları kırıldı, panolar devrildi. Sokakta bulunan vatandaşlar zor anlar yaşadı.

Fırtına en çok Talas, İldem, Erkilet ve Mimarsin Demokrasi mahallelerinde etkili oldu. Kısmi elektrik kesintisi yaşandı. Birçok binanın çatıları büyük bir gürültüyle uçtu. Çatılardan düşen parçalar park halindeki araçlara büyük zarar verdi.Çok sayıda otomobil kullanılamaz hale gelirken, yol kenarlarında bulunan bilboard ve ağaçlar da yıkıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü 155 ihbar merkezi, gece boyunca şehrin birçok noktasından çatı uçması, elektrik direklerin devrilmesi yönünde çok sayıda ihbar aldı.Belediye yetkilileri devrilen ağaçlar ile çatılardan düşen parçaları temizlerken, zarar gören elektrik tellerini ise Kayseri ve Civarı Elektrik AŞ (KCETAŞ) görevlileri onardı.