KAYSERİ'DE HANGİ İLÇELERDE OKULLAR TATİL EDİLDİ ?

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Twitter'dan yaptığı duyuruda hava şartları nedeniyle yarın bazı ilçelerde eğitime bir gün ara verileceğini duyurdu:  “Meteorolojik tahminler doğrultusunda ilimizde

KAYSERİ'DE HANGİ İLÇELERDE OKULLAR TATİL EDİLDİ ?
27 Aralık 2018 - 21:05

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Twitter'dan yaptığı duyuruda hava şartları nedeniyle yarın bazı ilçelerde eğitime bir gün ara verileceğini duyurdu:

 “Meteorolojik tahminler doğrultusunda ilimizde 28 Aralık 2018 Cuma günü aşırı buzlanma beklentisi nedeniyle Melikgazi, Kocasinan, Talas ve Hacılar ilçelerimizde eğitime bir gün süreyle ara verilmiştir. Diğer ilçelerimizde Kaymakamlıklarımızca gerekli değerlendirmeler yapılacaktır. Hamile ve engelli personelimiz de aynı gün idari izinli sayılacaktır.”

Valilikten yapılan yeni açıklamada ise Develi, Sarıoğlan, Bünyan, İncesu, Yahyalı, Yeşilhisar, Pınarbaşı, Tomarza, Felahiye, Özvatan ve Sarız ilçelerinde de eğitime bir gün süreyle ara verildiği duyuruldu.

Sahte hesaptan vatandaşlar yanıltılmaya çalışıldı

Öte yandan Kayseri Valisi Şehmus Günaydın'ın okulların tatil edildiğini duyurmasının ardından adına açılan sahte bir hesaptan "Değerli Öğrencilerimiz Son dakika gelişmesi olarak 28 Aralık 2018 tarihindeki eğitime bir gün süreyle ara verilme kararının kar yağışının yavaşlaması nedeniyle iptal edildiğini duyuruyorum. Tüm öğrencilerimize iyi dersler şimdiden." şeklinde bir paylaşımda bulunuldu.

Kısa sürede yayılan bu paylaşım üzerine vatandaşlar hangi açıklama doğru şeklinde sosyal medyada paylaşımlarda bulunmaya başladı. Valilikten yapılan açıklamada sahte hesaptan yapılan açıklamanın gerçeği yansıtmadığı Kayseri Vali Şehmus Günaydın'ın tatil duyurusundan sonra böyle bir açıklama yapmadığı belirtildi.