Kayseri'de yarın okullar tatil olacak mı? Kayseri Valisi Günaydın Açıkladı…

Meteoroloji 7

Kayseri'de yarın okullar tatil olacak mı? Kayseri Valisi Günaydın Açıkladı…
09 Şubat 2020 - 20:35
Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü verilerine göre 10 Şubat Pazartesi günü Kayseri'de hava durumunda kar yağışının olması bekleniyor. Sıcaklık en yüksek eksi 6 en düşük ise eksi 11 derece olacak. Kar yağışı Çarşamba gününe kadar devam edecek.

KAYSERİ'DE OKULLAR 1 GÜN ARAYLA TATİL EDİLDİ

Veliler ve öğrencilerin merakla beklediği tatil haberini Kayseri Valisi Şehmus Günaydın Sosyal Medya Aracılığıyla Duyurdu. Vali Günaydın yaptığı açıklamada ”Meteorolojiden alınan son verilerin değerlendirilmesi sonucunda ilimiz merkezinde (Melikgazi,Kocasinan,Talas,Hacılar,İncesu ilçeleri) 10 Şubat Pazartesi günü eğitim-öğretime 1 gün ara verilmiştir. Engelli ve hamile personelimiz idari izinli sayılacaktır.” İfadelerine yer verdi.

Bünyan İlçesinde de kar yağışı nedeniyle okulların yarın tatil edildiği bildirildi.

Bünyan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, ilçe genelinde yoğun kar yağışının etkili olduğu belirtilerek kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle 10 Şubat Pazartesi ilçedeki tüm okullarda eğitime ara verildiği ifade edildi.

Kayseri'de öğrenciler, kar tatili için Vali Günaydın'a gülümseten mesajlar yolladı

Öte yandan Kayseri'de etkili olan kar yağışının ardından okulların tatil edilmesini bekleyen öğrenciler, sosyal medyadan Kayseri Valisi Şehmus Günaydın'a gülümseten mesajlar gönderdi.

Kentte etkili olan kar yağışı nedeniyle okulların tatil edilmesini isteyen çok sayıda öğrenci, Vali Günaydın'a sosyal medya hesabı üzerinden taleplerini iletti.

Vali Günaydın'a gönderilen mesajlardan bazıları şöyle:

"Şehri bürümüş beyaz örtü. Evden mükemmel, otobüsten kötü. Hadi gadanı alayım, ver şu güzel haberi. Mesut, bahtiyar et şu garipleri. Uslu uslu ders çalışalım evde. Sevgi oluşturalım gönüllerde."

"Sayın Valim, Kayseri'de bugün ve yarın sabah görülecek olan kar yığışı ve buzlanma sebebiyle eğitime bir gün ara verilmesi biz öğrenciler için en sağlıklısı olacaktır. Aksi takdirde özellikle ara sokaklarda problemler yaşanabilir."

"Sayın Valim, her yer buz. Kar çok fazla birikmiş, yürürken düşeceğim diye korkuyor herkes. Ver şu elini anlaşalım. Seninle Kayseri'deyiz ve pazarlığın en çok olduğu yerde bir tatil ver artık."