Kayseri'den 26 Ülkeye İhracat Yapıyorlar

Kayseri’de poliüretan sprey makineleri üretimi yapan Pusmak Makine, 26 değişik ülkeye ihracat yaparak önemli bir başarıya imza attı

Kayseri'den 26 Ülkeye İhracat Yapıyorlar
08 Mayıs 2020 - 21:06
Kayseri’de poliüretan sprey makineleri üretimi yapan Pusmak Makine, 26 değişik ülkeye ihracat yaparak önemli bir başarıya imza attı. İşletme sahibi Ahmet Bekli, “Uluslararası ticaretin giderek hız kazandığı küresel sistem içerisinde geç kalınan bir gün gelecekte kaybedilen aylar olabilir.” diyor.

Pusmak Makine, küçük bir aile işletmesi olarak 2009 yılında Kayseri’de kuruldu. 2009 öncesinde poliüretan sektöründe sprey uygulamacısı olarak çalışan firma kurucuları girişimcilik ruhları ve sektör tecrübeleriyle kısa sürede başarılara imza attı. Makine üretiminin ilk yıllarında yabancı markaların tekelindeki yurtiçi pazar için poliüretan sprey makineleri üretimi yapan Pusmak, ilerleyen yıllarda sektör tecrübeleri ile ar-ge biriminin ortak çalışmasıyla son teknoloji makineler üretmeye başladı. Kısa süre ihracata başlayarak küresel bir firma haline geldi.

Ürün portföylerinden bahseden Ahmet Bekli ‘Standart poliüretan ve polyurea için üretimini yaptığımız Kpx 20 ve Kpx 20+ makinelerimiz haricinde, uzaktan kumanda edilebilen çok yüksek performanslı Pu-Smart makinesi dünyada benzeri olmayan özelliklerde bir makinedir. Dünyanın herhangi bir yerindeki makineye ofisimizdeki bilgisayarımızdan bağlanıp müdahale edebiliyor, güncellemeler yükleyip bakımını yapabiliyoruz. Bunun haricinde standart dışı olan oranlı poliüretan ve polyurea ürünleri için ise çok özel bir tasarım ve teknik özelliklerde Kpx 30 makinemizle müşteri portföyümüzü çok geniş tutuyoruz.’ diye konuştu.

2017 yılında açıldıkları yurtdışı pazarında kısa sürede başarılı olduklarını belirten Bekli, Maldivler’den İsveç’e, Hindistan’dan Fas’a kadar geniş bir coğrafyada 26 ülkeye ihracat yaptıklarını kaydetti. Ahmet Bekli, “Ürünlerimizle sadece Pusmak’ ı temsil etmediğimizi dünyada sayılı üreticilerden olduğumuz sektörde ülkemizi de temsil ettiğimizi çok iyi biliyoruz. Bu üzerimize düşen sorumluluğu artırdığı gibi daha iyisi olmak için de motivasyon kaynağımız oluyor.” dedi.

Pusmak Makinenin ürettiği makinalar

Pusmak Makine A.Ş Standart Poliüretan Sprey Makinelerinin yanında, polyurea makineleri, oranlamalı poliüretan makineleri, uzaktan kumanda edilebilir akıllı poliüretan makineleri, airless boya makineleri, poliüretan sprey tabancası, ısıtmalı hotumlar, poliüretan tıraş makineleri ve varil transfer pompaları vb. poliüretan sektörünün ihtiyacı gibi çok geniş bir yelpazede üretim yapmaktadır. Pusmak, sprey poliüretan sektörünün ihtiyacı olan standart ürünlerin yanında ar-ge biriminde yapılan çalışmalarla sektörün gereksinim duyduğu birçok yeni ürünü de piyasaya sunmaktadır.