MHP MİLLETVEKİLİ İSMAİL ÖZDEMİR, KAYSERİ'DEKİ RESMİ ARAÇ KULLANIMINI MECLİSE TAŞIDI!

Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Taşıt Kanunu uyarınca “Kurumların taşıt ihtiyaçlarını hizmet alımı suretiyle karşılamaları esastır. Bu şekilde temini mümkün olmayan, ekonomik bulunmayan veya sağlık, savunma ve güvenlik gibi nedenlerle hizmet alımı suretiyle karşılanması uygun görülmeyen taşıtlar diğer yollarla edinilebilir.” denilmekte olduğunu ifade ederek konuyu Meclis gündemine taşıdı.

MHP MİLLETVEKİLİ İSMAİL ÖZDEMİR, KAYSERİ'DEKİ RESMİ ARAÇ KULLANIMINI MECLİSE TAŞIDI!
18 Ağustos 2020 - 12:38

MAKAM ARAÇ SAYICI NE KADARDIR?

 

Kullanılacak taşıtların, muayyen ve standart tipte, lüks ve gösterişten uzak, memleket yollarına elverişli ucuz ve ekonomik olanlarından temin olunmasının şart olduğunun kanunda belirtildiğini ifade eden Milletvekili İsmail Özdemir, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a şu soruları yönelterek cevap istedi:
 

Kayseri’de resmi hizmette kullanılan binek araç (makam araçları dahil) sayısı kaçtır? Kayseri’de kullanılan resmi binek araçlarından kaç tanesi kiralık, kaç tanesi satın alınmıştır? 2020 yılı için Kayseri’de kullanılan resmi binek araçlarının kiralama, satın alım, bakım, onarım, yakıt ve diğer konular için toplam ne kadarlık ödenek kullanılmaktadır?