ÖZVATAN BİSİKLET YARIŞLARINDA KUPALARI TOPLADI

Kayseri’de pedallar okullar arası il birinciliği için çevrildi

ÖZVATAN BİSİKLET YARIŞLARINDA KUPALARI TOPLADI
09 Nisan 2018 - 21:30
Kayseri’de pedallar okullar arası il birinciliği için çevrildi.



Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2017 – 2018 sezonu Okullar Arası Minik – Küçük – Yıldız – Gençler (A-B) Bisiklet İl Birinciliği tamamlandı.



İl Müdürlüğü yanında bulunan Esentepe Koşu Parkurunda düzenlenen müsabakalarda toplamda 120 sporcu mücadele etti.



Özvatan İlçesinden müsabakalara katılan iki okulun öğrencileri müsabakalarda hünerlerini göstererek kupaları topladı.

Hayriye Ortaokulu öğrencileri Küçük Kızlar, Küçük Erkekler ve Yıldız Erkekler kategorilerinde il birinciliği elde etti. Yıldız Erkekler kategorisinde de birincilik elde eden öğrenciler Kayseri temsil etmek üzere Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandı.



Hayriye Ortaokulu’ndan müsabakalara 14 öğrenci katıldı.

Özvatan İlçesi’nde bulunan Atatürk Ortaokulu öğrencileri de bisiklet il birinciliği yarışmasında büyük başarılara imza attı.

Kıran kırana Geçen müsabakalarda İl Birinciliği için pedal çeviren sporcular dereceye girmenin heyecanını yaşadı.

Özvatan’da dereceye giren öğrenciler ise şu şekilde;



Yıldız erkek takım 20 km yol yarışı (Hayriye Ortaokulu)

Yıldız kız takım 15 km yol yarışı (Atatürk Ortaokulu)

Yıldız kız ferdi 15 km yol yarışında

Atatürk Ortaokulu’ndan 2. Sıla Doğan, 3. Tuğba Yılmaz, 4. Hüsna Akdoğan

Küçük erkek Takım 10 km yol yarışında (Hayriye Ortaokulu )



 

Atatürk Ortaokulu 3’üncü oldu

Küçük Erkek Ferdi 10 km yol yarışında

Hayriye Ortaokulu’ndan Enes Callak 2’nci oldu

Atatürk Ortaokulu’ndan Tahsin Karazehir 3’cü, Mehmet Erodabaşı ise 4’cü oldu.

Küçük Kız Takım Birincisi (Hayriye Ortaokulu)



Atatürk Ortaokulu 3’üncülük elde etti.

Küçük Kız Ferdi 8 km yol yarışında ise 1.Sıla Eyvazo, 2. Damla Büyükaslan, 3. Melike Keserci

Minik (A) erkek takım’da

5 km yol yarışında Atatürk İlkokulu birincilik elde etti.

Minik (A) Erkek Ferdi 5 km yarışlarında Atatürk İlkokulu’ndan

1.Fırat Karadaş, 2. Hüseyin Kahraman, 3.İdris Karakaya

Minik A Kız takım Atatürk İlkokulu birincilik kazandı

Minik A Kız Ferdi yarışlarda 5 km yol yarışlarında ise Atatürk İlkokulu’ndan 3.Gül Yağmur İmyan, 4. Tuana Nur Köseoğlu

Müsabakalar sonucunda dereceye giren takım ve sporculara kupa ve madalyaları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici tarafından verildi.