Özvatan Hayriye Ortaokulu Art-cafe projesi Kayseri'de birinci oldu

Özvatan Hayriye Ortaokulu İngilizce öğretmeni Ayşegül Eskitaş’ın Art-cafe adlı eTwinning projesi Kayseri’de Mart ayının en iyi projesi seçilerek ödüllendirildi

Özvatan Hayriye Ortaokulu Art-cafe projesi Kayseri'de birinci oldu
30 Nisan 2019 - 22:40

Özvatan Hayriye Ortaokulu İngilizce öğretmeni Ayşegül Eskitaş’ın Art-cafe adlı eTwinning projesi Kayseri’de Mart ayının en iyi projesi seçilerek ödüllendirildi.

Ukraynalı Natallia Vysochynska’nın ortaklığı ile yürütülen Uluslararası eTwinning projesi ‘Art-cafe’ Şubat ayında Ukrayna´da ayın projesi seçilme başarısı göstermişti.

Mart ayında da Kayseri’de en iyi proje seçilmesi dolayısıyla Özvatan Hayriye Ortaokulu’nda ödül töreni düzenlendi. Törene İlçe Kaymakamı Menderes Topçu, Belediye Başkanı Halit Demir, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Osman Şekerci, Özvatan İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Nahit, Kayseri eTwinning İl Koordinatörü Hakan Tatlı, Okul Müdürü Şahin Tepeli ve çok sayıda öğrenci katıldı. İngilizce Öğretmeni Ayşegül Eskitaş ve öğrencilerinin emekle hazırladıkları serginin açılışı da yapıldı.

İngilizce Öğretmeni Eskitaş, Art-cafe Projesi ile Hayriye Ortaokulu öğrencilerinin diğer ülkelerin sanatını keşfedeceklerini, antik milli el sanatlarının çağdaş sanata nasıl yansıtılacağını öğreneceklerine yardımcı olmayı amaçladıklarını belirtti.

Türk el sanatları içerisinde teship, ebru, çömlek, el yapımı bebekler, İznik cini sanatı yer alırken, Ukrayna’nın da el sanatları harmanlanacak.

Uluslararası Art-cafe eTwinning projesi, Türkiye, Ukrayna, Polonya, Hırvatistan, Azerbaycan, Yunanistan, Kıbrıs ve Bulgaristan’dan toplam 21 farklı öğretmenle birlikte çalışma imkanı elde etmekte ve farklı kültürlerin sanatlarını keşfetmektedirler.

Öte yandan sergi ve ödül töreni sonrası Okul Müdürü Şahin Tepeli ile İngilizce Öğretmeni Ayşegül Eskitaş, desteklerinden dolayı Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir'i makamında ziyaret ederek öğrencilerin yapmış olduğu ebruyu hediye etti.