ÖZVATAN ŞENLİKLERİNİN 4'ÜNCÜSÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Özvatan Belediyesi Kültür, Turizm ve Bal Şenlikleri 3 Ağustos tarihinde gerçekleştirildi

ÖZVATAN ŞENLİKLERİNİN 4'ÜNCÜSÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
05 Ağustos 2019 - 18:16
Özvatan Belediyesi Kültür, Turizm ve Bal Şenlikleri 3 Ağustos tarihinde gerçekleştirildi.Sabah saatlerinden itibaren 50 kişilik ekip, Özvatan Belediyesi Garajında hummalı bir çalışma içerisine girdi. 20 kazan etli bulgur pilavı için 1 ton kuşbaşı et, 600 kg bulgur, 300 kg kuru soğan, 100 kg salça, 50 kg nohut, 150 litre Ayçiçek yağı kullanıldı. Yaklaşık 50 bin lira maliyeti olan pilav 6 saatte hazırlandı. 

Belediye ait kamyon ve traktörlere yüklenen kazanlar dağıtım için yola çıktı. Başkan Halit Demir elinde megafonla dağıtımda organizasyonun başında durarak herkesin pilavdan tatmasına yardımcı oldu. 

10 BİN KİŞİLİK YÖRESEL ETLİ BULGUR PİLAVI KISA SÜREDE TÜKENDİ

Etli bulgur pilavı şenliğe katılan kadınlara Şelale Park’ta dağıtıldı. Pilavlarını alan 7’den 70’e birçok davetli etli bulgur pilavının tadına baktı.Erkeklere ise şenliğin yapılacağı ilçe meydanında kurulan masalarda pilav ikramında bulunuldu. 10 bin kişilik hazırlanan etli bulgur pilavı kısa sürede tükendi.Özvatan Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Geleneksel Kültür, Turizm ve Bal Festivali’ne MHP Kayseri Milletvekilleri İsmail Özdemir, Baki Ersoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Sarıoğlan Belediye Başkanı Bekir Ayyıldırım, İlçe Kaymakamı Menderes Topçuoğlu, Ak Parti İlçe Başkanı Nasip Aksoy, MHP Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, MHP Özvatan İlçe Başkanı Mehmet Apal, SGK Kayseri İl Müdürü Hacı Ali Hasgül, bürokratlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.Özvatan Belediyesi Kültür, Turizm ve Bal Şenlikleri, mahalli sanatçıların konseri ile başladı. Daha sonra plaket törenine geçildi. Üniversite sınavında Türkiye Birincisi olan Özvatanlı Cemal Közelo’nun torunu Umut Berat Yavuz’a Başkan Halit Demir tarafından plaket verildi.Özvatan Meydan Şelale ile Şelale Park’ın mimarı Turgay Kahraman’a ilçenin tanıtımına verdiği katkılardan dolayı plaketle ödüllendirildi. Özvatan Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri çerçevesinde bu yıl 2’nci düzenlenen Özvatan Fotoğraf Yarışması’nda dereceye girenler ve jüri üyelerine de şenlikte plaket verildi.Büyükşehir Belediyesi mehteran takımı gösterisinin ardından Festivalde konuşan Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir, birlik ve beraberlik vurgusu yaparak Özvatan’ı daha ileriye götürmek için çalışacağını söyledi. 

Daha sonra kürsüye gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç, Özge isimli öğrencinin okuduğu Bayrak şiirini dinledi. Şiiri çok beğenen Başkan Büyükkılıç, “Böyle nesiller olduğu sürece Türk Milletinin sırtı yere gelmez” dedi.6 İLÇEYE DOĞALGAZ MÜJDESİ VERDİ

Başkan Büyükkılıç, “Birliğin, beraberliğin sembolü olmuş Özvatan’da tek vatan, tek millet, tek devlet, tek bayrak anlayışı içinde bir araya gelen vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Kardeşliğin ve dayanışmanın en güzel sembolünü sergiliyorsunuz. Biz de birlik beraberlik ve dayanışma içinde Özvatan ilçemize en güzel çalışmaları yapacağız” diye konuştu. Başkan Memduh Büyükkılıç, Felahiye, Özvatan, Sarıoğlan, Akkışla, Pınarbaşı ve Sarız’ın bu dönemde doğal gazla buluşacağı müjdesini de verdi.Başkan Büyükkılıç daha sonra şampiyon olan Özvatan Gençlik Spor U19 takımına madalyalarını verdi.

MHP MİLLETVEKİLLERİ ÖZVATAN ŞENLİKLERİNDE

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Milletvekilleri İsmail Özdemir ile Baki Ersoy’da kürsüde birer teşekkür konuşması yaparak Başkan Halit Demir’e seçimlerde aldığı başarıdan dolayı tebrik etti.Gecenin ilerleyen saatlerinde Ünlü Sanatçı Ali Kınık sahne aldı.

Elinde bağlamasıyla şarkılarını seslendiren ünlü sanatçıya ilgi büyüktü. Elinde cep telefonlarıyla sanatçıyı görüntülemek ve video çekmek isteyen gençler adeta birbirleriyle yarıştı.MHP MİLLETVEKİLİ ERSOY : HALİT DEMİR TEK KİŞİLİK BİR ORDU

Ali Kınık konseri sırasında sahneye gelen MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Özvatan ve Başkan Halit Demir hakkında övgü dolu sözler sarf etti. Milletvekili Ersoy, “Tek kişilik bir ordu deyince benim aklıma Özvatan’da Halit Demir geliyor. Halit Başkan Özvatan’ı çok farklı bir noktaya getirdi. Yüzde 84.2’lik bir oyla Türkiye rekoruyla Özvatan’ı hem gönüllerimizde hem de sayısal olarak farklı bir noktaya taşıdı. Özvatanlıların da Halit Başkana sahip çıktığını görünce ben çok mutlu oluyorum. Özvatan ismini duyunca ben şunu hissediyorum. Özvatanlılar sağlam olur, delikanlı olur, yiğit olur, sözünün eri olur, adı gibi milletine devletine sadık insanlar olur, Özvatanlı olur.” Dedi.ALİ KINIK’TAN KURTLAR SOFRASI PARÇASINI SÖYLEMESİNİ İSTEDİ

Milletvekili Ersoy, Sanatçı Ali Kınık’ın söylediği parçalarının Ülkücü hareket duygularını depreştirdiğini belirterek, “Ali Abim diyor ya ‘Bu kurtlar sofrasından çıkamazsam ona yanarım, sana yanarım’ inanın ben kendimi öyle motive eden bir insanım. Bu kurtlar sofrasından da çıkarız evelallah. Çünkü bizim hareketimizde melodi çok önemlidir. Ali Abim bizim sesimiz olmuştur. Ali Abimden bir ricam var. Kurtlar Sofrasını benim için söyle. Sayın İl Başkanım içinde Koca Reis’i söyle.İL BAŞKANIMIZA ‘CESUR YÜREK’ DİYELİM

Çünkü bizim il başkanımız benim gözümde çok yiğit, mert bir abimiz. Kendisiyle gurur duyuyorum. Kendisine geçmişten izlediğim bir filmden esinlenerek ‘Cesur Yürek’ diyelim diyorum. Halit Başkana da böyle bir ortamı sağladığı için çok teşekkür ediyorum. “ dedi.