ÖZVATAN'DA AĞAÇ DİKME ETKİNLİĞİ DÜZENLENECEK

Kayseri’nin Özvatan İlçesi İğdeli Mevkiinde bulunan Çamlık arazide ağaç dikme etkinliği düzenlenecek

ÖZVATAN'DA AĞAÇ DİKME ETKİNLİĞİ DÜZENLENECEK
21 Kasım 2018 - 20:27
Kayseri’nin Özvatan İlçesi İğdeli Mevkiinde bulunan Çamlık arazide ağaç dikme etkinliği düzenlenecek. Özvatan Belediyesi ile ortaklaşa düzenlenecek programda ilçenin doĝal güzelliklerinin de  tanıtılması hedefleniyor.

24 Kasım Öğretmenler Günü’nde  Özvatan Belediyesi, Kayseri Dağcılık İhtisas Spor Kulübü ve Özvatan Boğaziçi Mahallesi Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin katkılarıyla 1.000 adet fidan toprakla buluşturulacak.

Bitki çeşitliliĝı bakımından Orta Anadolu`nun  en zengin bitki örtüsüne sahip bölgelerinden Özvatan`da agaçlandırma çalışmalarına hız verildi.

İlçenin Kızılırmak kalyonu olan Kalaycık – Marmasa bölgesi daĝ ve sporları için potansiyeli olan bakir bir bölge olarak biliniyor.Kayseri Daĝcılık İhtisas Kulübü  adına konuşan Mustafa Karaahmet, sporcuların yanı sıra bölge insanının da duyarlılık gösterek kampanyaya katılacaklarından emin olduĝunu ifade etti.

Özvatan`da belediye, kaymakamlık ve yurtdışındaki hemşehri derneklerinin de bir çok hatıra ormanı ve aĝaçlandırma çalışması var. Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir`in girişimleri ile Kayseri Orman Bölge Müdürlüĝü`de bölgede makro düzeyde aĝaçlandırma çalışmaları başlattı.

Kayseri`de yaşayan özvatan Boĝaziçi Mahallesi Dernek üyeleri de  Daĝcılık İhtisas Kulübü üyelerini beldelerinde aĝırlamakdan dolayı çok memmun olduklarını belirterek, etkinliğe destek olacaklarını belirttiler. Şu yalan dünyada benimde bir dikili ağacım olsun diyen bütün vatandaşlar, doğa sporcuları ve kulüpler etkinliğe davetlidir.

Yapılacak olan ağaç dikme etkinliğinin programı ise şu şekildi;

1-) Sabah saat 7:30 da Hunat Mahallesi Zabıta Karakolu Yanı Özvatan Boğaziçi Mahallesi Derneğinde Buluşma ve 08:00 de toplu taşıma araçları İle Hareket (Ücretsiz)

2-) 09:00 da Özvatan Meydanında belediyeye ait olan Çınaraltı çay bahçesinde kahvaltı ikramı ve toplu olarak ağaçlandırılacak bölgeye hareket.

3-) 13:00 de Bulgur Pilavı ikramı Ve Kısa yürüyüş

4-) 16:00 Özvatandan Kayseriye hareket