ÖZVATAN'DA ŞENLİK TARİHİ BELLİ OLDU

Kayseri’nin Özvatan İlçesinde geleneksel hale getirilen Kültür, Turizm ve Bal Şenlikleri’nin bu yıl 4’ncüsü Kurban Bayramından önce yapılacak

ÖZVATAN'DA ŞENLİK TARİHİ BELLİ OLDU
23 Temmuz 2019 - 11:45
Kayseri’nin Özvatan İlçesinde geleneksel hale getirilen Kültür, Turizm ve Bal Şenlikleri’nin bu yıl 4’ncüsü Kurban Bayramından önce yapılacak. 

3 Ağustos tarihinde yapılması planlanan festivalle ilgili olarak açıklamalarda bulunan Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir,  “ Geleneksel hale getirdiğimiz şenliğimizin bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirmeyi planlıyoruz.Birlik ve beraberliği artırmak adına düzenlediğimiz şenliğimiz oldukça yoğun ilgi görüyor.Geçtiğimiz yıllarda 2 gün süren şenliklerimizi bu yıl Özvatan-Kermelik arası yol yapım çalışmaları nedeniyle 1 güne sığdırmak zorunda kaldık.Ünlü sanatçı Ali Kınık bu yılda şenliklerimizde sahne alarak birbirinden güzel eserlerini seslendirecek.Konserimiz dışında yine birçok aktivite ile hemşehrilerimizin güzel bir gün geçirmesini planlıyoruz.Misafirlerimize yöremize özgü yufka ekmeğimizle bulgur pilavı ikramında bulunacağız.Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Fotoğraf Yarışmamızda sonuçlandı. 106 fotoğraf severin 436 fotoğrafı yarışmamızda jüri üyelerimiz tarafından değerlendirildi. Birinci, ikinci, üçüncü, ve jüri özel ödülünün yanı sıra 26 fotoğraf da şenlik alanında sergilenmeye hak kazandı. Katılımcıların hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.Şenliğimizde ayrıca bütün mahallelerin yer aldığı Özvatan tanıtım filmi, ilçemizde vefat eden kişilerin fotoğraflarının yer aldığı sinevizyon gösterileri de yer alacak.Özvatan İlçemizin tanıtımı ve gelişmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Herkesi şenliğimize davet ediyorum. “ dedi.Başkan Halit Demir, Özvatan – Kermelik yol yapım çalışmalarının sürdüğünü şenlik için 1 gün yolun açılarak ulaşımın sağlanacağını da sözlerine ekledi.Şenlik programı ise şu şekilde olacak.

Saat 17. 00 Mehteran Gösterimi

Saat 17.30 Yöresel Etli Bulgur Pilavı İkramı

Saat 20.00 Mahalli Yerel Sanatçılar – Folklör gösterimi

Saat 21.00 Sinevizyon Gösterimi

Saat 22.00 Ünlü Sanatçı Ali Kınık Konseri