ÖZVATANLI HEYETTEN REKTÖR KARAMUSTAFA'YA ZİYARET

Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir, Erciyes Üniversitesi ve Kayseri Üniversitesi’nde görev yapan Özvatanlı Profesörler ve Üniversite çalışanlarıyla birlikte Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kayseri

ÖZVATANLI HEYETTEN REKTÖR KARAMUSTAFA'YA ZİYARET
11 Eylül 2018 - 20:15
Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir, Erciyes Üniversitesi ve Kayseri Üniversitesi’nde görev yapan Özvatanlı Profesörler ve Üniversite çalışanlarıyla birlikte Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kayseri Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa'ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.06.09.2018 Tarihli Resmi Gazetede yayınlanan 2018-160 sayılı  Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kayseri Üniversitesi Rektörlüğü'ne Erciyes Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa atandı.Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir, Üniversitede görev yapan Özvatanlılar Erciyes Üniversitesi Eski Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nafiz Kahraman, ERÜ Turizm Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ömer Şanlıoğlu, Erü Hukuk Fakültesi Sekreteri Fatma İlhan, Kayseri Üniversitesi Tomarza Meslek Yüksekokul Sekreteri Kenan Karagöz ve Erü İdari Mali İşler Satın Alma Memuru Osman Karaahmet ile birlikte Rektör Prof. Dr. Karamustafa’yı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Derviş Boztosun’u ziyaret etti.Ziyarette konuşan Başkan Halit Demir, hayırlı olsun dileklerinde bulunarak, “Büyük bir sorumluluk aldınız. Ben sürekli söylüyorum. Bir zenginliğin vebali, bir idareciliğin vebali birde kullanılan oyun vebali var diyorum. Sorumluluğunuz bu anlamda ağır. İnşallah başarılı olursunuz. Kayserimize hayırlı olsun” dedi.Rektör Karamustafa’da ziyarette yaptığı açıklamada “Kayserimizin ismine yakışan bu üniversitede bizde güzel şeyler yapmaya çalışacağız. Kayseri Türkiye’nin önemli bir kenti. Sanayisi, Kapadokya bölgesi, kültürü, doğal zenginliği, mutfağı ile bütün bunları topladığımız zaman Kayseri’nin ismini taşıyan bu üniversiteye de ciddi görevler düşüyor. Bizde buna talip olduğumuz için bu yola çıkmak istedik. Sayın Cumhurbaşkanımızda bu görevi bize güvenerek tevdi etti. Bundan da onur duyduk. Bizde şehrimiz için elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Belki yerel yönetimlerle projeler geliştireceğiz. İstihdama ve girişimcileri teşvik etmeye yönelik çalışmalar yapacağız. Bu manada yerel yöneticilerimizle, Kayseri Üniversitesi olarak işbirliğine hazırız. “ dedi.

Geçtiğimiz günlerde Özvatan İlçesini ziyaret ettiğini belirten Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, ilçeye yapılan hizmetlerden dolayı Başkan Demir’i tebrik etti.

Sohbet havasında geçen ziyarette kırsal kesimlerdeki göç olayları da ele alındı. Göçün önlenmesi ve ilçenin kalkınması için Özvatan’a Meslek Yüksek Okulu yapılması yönünde karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.