Şehit Annesi : Vatan sevdasıyla yandın, vatanın için can verdin

Hakkari’nin Çukurca İlçesinde uygulama atışı esnasında TBA/6 bomba atarının patlaması sonucu şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Özgür Çelik, Kayseri’nin Develi İlçesi’nde son yolculuğuna uğurlandı

Şehit Annesi : Vatan sevdasıyla yandın, vatanın için can verdin
07 Şubat 2020 - 15:07
Hakkari’nin Çukurca İlçesinde uygulama atışı esnasında TBA/6 bomba atarının patlaması sonucu şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Özgür Çelik, Kayseri’nin Develi İlçesi’nde son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Özgür Çelik için memleketi Develi İlçesi’nde tören düzenlendi. Develi Devlet Hastanesi morgundan alınan 28 yaşındaki Çelik’in  Türk bayrağına sarılı naaşı cenaze namazının kılınacağı Çarşı Camiine getirildi. Tabuta sarılan şehidin yakınları gözyaşlarını tutamadı.

Burada düzenlenen törene, şehidin annesi İsmihani, babası Mahmut, ablaları Zehra Şişman ve Şerife Çelik ile Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke, AK Parti Milletvekili Taner Yıldız, CHP Milletvekili Çetin Arık, MHP milletvekilleri Baki Ersoy ve İsmail Özdemir, İYİ Parti Milletvekili Dursun Ataş, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ve binlerce vatandaş katıldı.

Vali Günaydın ile Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç, şehidin ailesine başsağlığı diledi.

Törende, anne İsmihani Çelik, "Vatan sevdasıyla yandın, vatanın için can verdin. Allah seni cennetinin en güzel yerinde ağırlasın." ifadelerini kullandı.

Baba Mahmut Çelik ise "Oğlum bu vatana kurban olsun. Özgür'üm gibi yiğitler olduğu sürece bu vatanı kimse bölemez." diye konuştu.

Çelik'in naaşı, İl Müftüsü Şahin Güven'in kıldırdığı cenaze namazının ardından Çomaklı Mahallesi mezarlığında defnedildi.