Şehit İbrahim Albayrak Kayseri'de son yolculuğuna uğurlandı

Suriye'nin İdlib kentinin kuzeyinde rejim güçlerinin topçu atışı sonucu şehit olan 5 askerden Uzman Onbaşı İbrahim Albayrak, memleketi Kayseri’de son yolculuğuna uğurlandı

Şehit İbrahim Albayrak Kayseri'de son yolculuğuna uğurlandı
11 Şubat 2020 - 13:50
Suriye'nin İdlib kentinin kuzeyinde rejim güçlerinin topçu atışı sonucu şehit olan 5 askerden Uzman Onbaşı İbrahim Albayrak, memleketi Kayseri’de son yolculuğuna uğurlandı. Havayolu ile Kayseri’ye getirilen Şehit Albayrak’ın türk bayrağına sarılı naaşı son kez Melikgazi İlçesi Osmanlı Mahallesinde bulunan baba ocağına götürülerek helallik alındı.

Şehidin naaşı daha sonra cenaze namazının kılınacağı Kalem Kırdı Camii’ne getirilerek, musalla konuldu.

Şehit yakınları burada tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Şehit annesi Güler Albayrak, “Kuzum, silah arkadaşlarına selam söyle. “ derken, şehidin babası da tabuta sarılarak gözyaşlarını tutamadı.

Şehit İbrahim Albayrak için Kalem Kırdı Camii'nde tören düzenlendi. Törene şehidin ailesi ile birlikte Vali Şehmus Günaydın, Siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Öğle namazına müteakip şehidin cenazesi İl Müftüsü Şahin Güven tarafından kıldırıldı. Kılınan cenaze namazının ardından askerlerin omzunda top arabasına konuldu. Tekbirlerle Kartal Şehitliğine götürülen İbrahim Albayrak’ın türk bayrağına sarılı naaşı, burada sonsuzluğa uğurlandı.

YAZA DÜĞÜNÜ VARDI

Öte yandan Şehit İbrahim Albayrak'ın 8 ay önce nişanlandığı, yaz ayları için düğün planı yaptığı öğrenildi.