Şehitlerimizin kanı yerde bırakılmadı, 101 rejim unsuru etkisiz hale getirildi!

Milli Savunma Bakanlığı 5 şehidimizin kanının yerde bırakılmadığını açıkladı

Şehitlerimizin kanı yerde bırakılmadı, 101 rejim unsuru etkisiz hale getirildi!
11 Şubat 2020 - 00:01
Milli Savunma Bakanlığı 5 şehidimizin kanının yerde bırakılmadığını açıkladı. Misliyle mukabele edildiği belirtilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

* İdlib bölgesine takviye olarak gönderilen unsurlarımıza, rejim tarafından yapılan son saldırılar sonrası angajman kuralları ve meşru müdafaa çerçevesinde anında misliyle mukabele edilmiştir.

* Şu ana kadar bölgede tespit edilen 115 rejim hedefi derhal ateş altına alınmış, çeşitli kaynaklardan edinilen ilk bilgilere göre 101 rejim unsurunun etkisiz hale getirildiği, 3 tank ve 2 top/havan mevziinin tahrip edildiği, ayrıca 1 helikopterin isabet aldığı öğrenilmiştir.

* Belirlenen hedeflere meşru müdafaa kapsamında atışlar devam etmektedir.

* Şehit ve yaralı silah arkadaşlarımızın kanı yerde bırakılmamış, bırakılmayacaktır.

* Bu menfur saldırıyı yapanlardan hesap sorulacak ve benzeri saldırılara karşı şimdiye kadar olduğu gibi meşru müdafaa hakkımız en sert şekilde kullanılacaktır.

* Gelişmeler yakından takip edilmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır.

* Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabırlar, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.