SİLİNDİR, KEPÇE KULLANAN MAHARETLİ BAŞKAN

Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir, yöneticiliğin dışında sahada da maharetleriyle göz dolduruyor

SİLİNDİR, KEPÇE KULLANAN MAHARETLİ BAŞKAN
05 Şubat 2019 - 14:45

Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir, yöneticiliğin dışında sahada da maharetleriyle göz dolduruyor. Yol açma, asfalt çalışması gibi yapılan hizmetlerde Silindir, kepçe, greyder ve kamyon gibi araçların direksiyonuna geçen Başkan Demir, “Hassas noktalar ve hassas araçları kendim kullanmayı, işçilerimin başında bulunmayı seviyorum” dedi

MHP’nin Kayseri’deki tek Belediye Başkanı olan ve 31 Mart’ta yapılacak olan Yerel Seçimlerde tekrar Lider Devlet Bahçeli tarafından aday gösterilen Halit Demir, yaptığı çalışmalarla dikkat çekmeye devam ediyor. 5 bin 443 nüfusa sahip ilçede 2014 yılında Başkan seçilen Halit Demir, 5 yıldır görevini başarılı bir şekilde sürdürüyor.

Sabah ezanıyla mesaiye başlayan Başkan Demir, makamına geçtiğinde imzalanacak evraklar, vatandaş sorunlarıyla ilgileniyor. Öğleye kadar makamında belediye hizmetlerini yerine getiren Başkan Demir, öğleden sonra sahaya çıkıyor.

Yol genişletme, kaldırım ve asfalt çalışmaları yerinde görmek için makamından ayrılan Demir, işçilerini motive etmek için maharetlerini de sergiliyor.

“HASSAS NOKTALARDA HASSAS ARAÇLARI BEN KULLANIRIM”

Takım elbisesini çıkarak iş elbiselerini giyen Demir, hassas çalışma gerektiren yerlerde aktif görev yapıyor. Yeri ve zamanı geldiği zaman silindir, kepçe, greyder ve kamyon kullanıyor.

Yaptığı işleri severek yaptığını belirten Başkan Demir, “Mümkün olduğu kadar Belediye hizmetlerinin her kademesinde bulunuyorum. Yöneticilik ve iş makinelerinin kullanımı konusunda yabancı değilim. Yapılan işlere yardımcı olmamız gerekiyor. İşler yapılırken sahada olmanız gerekiyor. İş makinesinin her türlü kullanabilirim. Silindir, kepçe, greyder, kamyon her türlü aracın direksiyonun başına geçerek yeri ve zamanı geldiği zaman sürüyorum.

İşçilerimizi motive etmek açısından benim olmam gerekiyor düşüncesi ile bizzat başlarında duruyorum. Araçlarımızın içerisinde hassas araçlar var. Onları ben kullanıyorum. Her aracımızın operatörü, şoförü kullananı var. Hassas noktalar ve hassas araçları kendin kullanmayı uygun bulduğum için direksiyon başına geçiyorum. “ dedi.

“KULLANMAYI, BULUNMAYI VE YAPMAYI SEVİYORUM”

İlçesindeki imkanları en iyi şekilde kullandığı ifade eden Başkan Halit Demir, “İlçemizde asfalt şantiyesi, teknik birimleri, amirleri ve müdürleri bulunmayan bir ilçeyiz. Bu açığı kendi becerimizle ve personelimizle yapıyoruz. Ben biraz daha yatkın olduğumu düşünerekten yapıyorum. Seviyorum bu tür işler yapmayı. “ diye konuştu.

“BELEDİYECİLİKTE MESAİ KAVRAMI OLMAZ”

Belediye personelinin kendi hızına yetişmekte zorlandığını ileri süren Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir, “Rutin belediyecilik işleri dışında bunları yapmak yorucu. Çift vardiya çalışıyorum. Personelimiz zaman zaman serzenişte bulunuyordur. Başkan’a ayak uyduramıyoruz, yoruluyoruz diye. Bu işin cumartesi, pazarı tatili olmaz düşüncesi ile aynı istek, şevk ve istekle çalışıyoruz. Yorgunluk noktasında eğer ortaya bir şeyler koyabiliyor ve vatandaşı da memnun edebiliyorsanız bütün yorgunluğunuz gidiyor. “ dedi.