TAŞLIK VE KAVAKLI KÖYLERİNDEN BİRLİK VE BERABERLİK GECESİ

Kayseri’nin Özvatan İlçesine bağlı Taşlık ve Kavaklı Mahallesi sakinleri birlik ve beraberlik gecesinde buluştu

TAŞLIK VE KAVAKLI KÖYLERİNDEN BİRLİK VE BERABERLİK GECESİ
14 Ocak 2019 - 21:38

Kayseri’nin Özvatan İlçesine bağlı Taşlık ve Kavaklı Mahallesi sakinleri birlik ve beraberlik gecesinde buluştu. Geceye siyasilerde yoğun ilgi gösterdi.

Taşlık ve Kavaklı Köyleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından Kasseria Alışveriş Merkezi içerisinde bulunan Taç Düğün Salonu’nda birlik ve beraberlik gecesi düzenlendi.

Geceye Ak Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Memduh Büyükkılıç, Ak Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Ak Parti Özvatan İlçe Başkanı Nasip Aksoy, Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir, MHP Özvatan İlçe Başkanı Mehmet Apal, Taşlık Köyü Muhtarı Mezayim Gönkal, Kavaklı Köyü Muhtarı Tugay İğdeli, Dernek üyeleri ve yaklaşık 200 kişi katıldı.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Ersin Bingöl, birlik ve beraberliklerini artırmak için böyle bir etkinlik düzenlediklerini ifade etti. Bingöl, üye sayımızın artması için faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. Bu yıl Geleneksel hale getirdiğimiz şenliğimizi de 20-21 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştireceğiz.” Dedi.

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Memduh Büyükkılıç’ta ilçeler için yapacakları projelerden bahsetti. İlçeleri daha çok önem vererek kalkındıracaklarını belirten Büyükkılıç, “Tarım ve Hayvancılığın yeniden canlandırılması için çalışmalar yapacağız. Gönül Belediyeciliği yaparak herkesi kucaklayacağız” açıklamasında bulundu.

Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir yaptığı açıklamada Taşlık ve Kavaklı Derneği’nin yaptığı şenliklere vurgu yaptı. Başkan Demir, “Bu tür şenlikler çok anlamlı. Diğer köylerimizde bu tür etkinliklerimizin yapılmasını canı gönülden istiyoruz. “ diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Yerel Sanatçı Gülcan Kavaklı gecede sahne oldu. Birbirinden güzel parçalarla geceye katılanlara unutulmaz anlar yaşattı. Gecede Halaylar çekildi. Oyunlar oynandı.

Onursal Başkan Yakup Koca’da gecenin düzenlenmesine sponsor oldu.